Проблема естетичного виховання школярів є надзвичайно актуальною з огляду на процеси відродження духовності нації. Їй приділяється належне місце у сучасних концепціях освіти і виховання в Україні. Провідна роль у загальнодержавному русі естетичного виховання молоді належить мистецтву.
З цією метою в 2008 році у Пісківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені П.Тичини було створено музей–галерею. Ініціаторами стали директор школи В.М. Хоменко та директор квартири-музею м. Києва Т.Сосновська.
Приміщення шкільного музею було відремонтовано та обладнано за кошти родичів Павла Тичини та їх сімей: Тетяни Сосновської (м. Київ), Наталії Місеври (м.Київ), Дмитра Тичини (м. Чернігів).
На сьогодні картинна галерея налічує близько 40 експонатів. Частина матеріалів музею пов’язані з мистецькою діяльністю Павла Григоровича Тичини, адже тут представлені копії його картин. Крім того, представлені інші види мистецтва: керамічні вироби відомих авторів А.Байди, О. Бобкова; зразки сепії; народної картинки; витинанки; гравюри; роботи, виконані олійною та акварельними фарбами. Серед картин колекції галереї знаходяться є картини відомих художників: В. Франчука, О.Чередниченка, А. Тимошенка та ін…
У галереї працюють екскурсоводи, учні 10-11класів. Вони цікаво та змістовно розповідають про Павла Тичину як художника, про різні види мистецтва.
Частиною галерейних фондів є картини художника – земляка Володимира Хряпи . Це серія картин «На Батиєвій горі», «Весня -на просінь», «Портрет Байрона».
Галерею відвідав депутат Верховної Ради Микола Томенко, відомий літературознавець Сергій Гальченко, художник, лауреат національної премії Тараса Шевченка Валерій Франчук. Він особисто подарував нашій галереї дві картини: «Стара церква» та «Весняна просінь». Частими гостями галереї є студенти Бобровицького коледжу ім. Майнової, учні шкіл району та Київської області, співробітники квартири-музею Павла Тичини м. Києва. Нещодавно нашу галерею відвідали директори шкіл, методисти та інспектори відділу освіти Бобровицького району.
У музей-галереї проводяться уроки образотворчого мистецтва, виставки малюнків учнів навчального закладу.
Ми сподіваємося, що після відвідування нашого музею – галереї, у гостей виникатиме бажання спробувати себе в мистецтві. Адже видатний український педагог Василь Сухомлинський писав: «Краса, — могутній засіб виховання чутливості душі. Краса — це яскраве світло, що осяває світ. При цьому світлі тобі відкривається істина, правда, добро…»